O nás

Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja.

Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja vznikla v roku 1993 pod pôvodným názvom Slovenská kulturistická asociácia (SKA).

Združuje oddiely fitnes, kulturistiky a silového trojboja a fitnescentrá na Slovensku.

Od svojho vzniku organizuje majstrovské a pohárové sútaže vo fitnes, kulturistike a silovom trojboji všetkých vekových kategórií a má prepracovaný systém práce s reprezentáciou Slovenska.

SAFKST je aktívnym členom najprestížnejších európskych a svetových organizácií tohto športu – EBFF, IFBB, EPF, IPF.

Organizácia IFBB (International Federation of Bodybuilding anf Fitness) združuje vyše 190 členských štátov, je súčasťou medzinárodného Olympijského hnutia.

Organizácia IPF (International Powerlifting Federation) združuje 100 členských štátov. Obe svetové federácie, IFBB aj IPF, sú členmi GAISF a IWGA.

Výsledky športovcov SAFKST v európskych a svetových súťažiach radia fitnes, kulturistiku a silový trojboj na najvyššie priečky výsledkov slovenského športu vôbec!

Mená ako Kočiš, Havlík, Horváth, Solár, Čambal, Mozoláni, Grolmus, Kus, Patro, Kolšovský, Matejík, Purdjaková, Mlsnová, Majorová, Chrťanová, Lenártová, Chalúpková, Verbovská, Weiterová, Antovská, Košecká, Ondrejovičová, Multáňová, Bániková, Novodomská, Pavleová, Juricová, Peťková, Tatarka, Trajteľová a mnohí iní sa stali synonymom úspechu a sú stále zárukou ďalších výrazných úspechov SAKFST na medzinárodnom poli. Podobne aj začlenenie funkcionárov SAKFST do týchto organizácií svedčí o pozícii slovenského športu v týchto odvetviach vo svete.

SAFKST pravidelne organizuje školenia trénerov a rozhodcov viacerých stupňov a snaží sa aj týmto spôsobom zabezpečiť pokračovateľov v jej doterajšom mimoriadne úspešnom pôsobení.

Úradné hodiny sekretariátu

Dohodnite si, prosím, vybavenie požiadaviek členov SAFKST na tel.čísle +421 908 965 156.

Kontakt

Hlavný sekretariát SAFKST sídli v Dome športu
Junácka 6, 832 80 Bratislava
administratívna budova č.dverí 302

E-mail: sakst.office@gmail.com
Tel.: +421 917 778 827
www.safkst.org
FACEBOOK fan page

Partneri

FIT PLUS NDTV Academy MUSCLE & FITNESS BioTech USA
Starhouse Media Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Tetras Translations ATP NUTRITION
Swiss natural Weider Extrifit Slovakia