Včerajší reprezentačný zraz v poradí už druhý pre jessenú sezónu 2018, bol tentoraz už len pre pozvaných mužov a juniorov, ktorých sme vybrali do širšieho výberu reprezentácie blížiacich sa Majstrovstiev sveta. Ospravedlnili sa Jakub Prokop a Michal Barbier, ktorí sa kvôli pracovným povinnostiam nemohli zúčastniť zrazu. 
 
Kategória Klasik - juniori
Martin Sagan, René Bero, Leo Levický a Juraj Kostalanský. Tu svojou formou a symetriou nás najviac upútal znova René Bero ako aj Martin Sagan, ktorý však do budúceho zrazu už bude musiet prísť v lepšej forme. 
 
Kategória "Váhovka" - juniori
Rado Hrdý, Michael Valaštek a Jan Špis. Rado Hrdý prišiel už o dosť lepšej forme a stále s dostatočne veľkým svalovým objemom. Michal Valaštek tak isto už o dosť podstatne zlepšenou formou ako aj so zlepšeným svalovým rozvojom. Pri oboch je vidno, že v príprave postupujú naďalej svedomito. 
 
Kategória Classic Physique - juniori
ako jediný adept v tejto kategórii Tibor Karady, ktorý je veľmi dobre proporčne stavaný, so širokými ramenami, s úzkym pásom a dobrými stehnami. Ak Tibor Karady postupne stiahne svoje kilogrami na svoj váhový limit, čo pre neho znamená pri jeho výške zo 101 kg na 93 kg, tak to bude naozaj veľmi zaujímavé. 
 
Kategória Physique - juniori
Jakub Marton, Filip Olšavský a Samuel Cvopa. Tu jednoznačne svojou formou a vzhľadom presvedčil Filip Olšavský, ktorý prišiel oproti minulému zrazu o niečo väčší, nakoľko som mu vytkol už na prvom zraze, že je síce vo forme, (čo je pekné, ale zbytočne priskoro) ale je chudý. Jakuba Martona vidím do budúcna skôr do kategórii Physique Games. 
 
Kategória Klasik - muži
Miroslav Škadra, Tomáš Smrek, Filip Ďurica a Tomáš Marton. Miro Škadra bol v jeho tradičnej forme, za čo ho chválim. Tomáš Smrek už o niečo podstatne lepšej forme, no musí viacej pritvrdiť do budúceho zrazu. Filip Ďurica sa nám tak isto predviedol vo skvelej forme, už naozaj nie ďaleko od tej súťažnej. U neho sa mi páči jeho celková symetria. U Tomáša Martona to vidim viac na kategóriu Klasik Games, no musí viac popracovať na chrbtovom svalstve. 
 
Kategória "Váhovka" - muži
Michal Kertés, Štefan Macík, Ján Soták, a Richard Ölveczki. Všetci sa nám ukázali naozaj s dostatočne dobrým svalovým rozvojom, ako aj  formou. V krátkosti Michal Kertés  veľmi dobre stavaný kulturista, ak tentoraz naozaj zvládne tvrdú príparavu a diétu, vidím to u neho veľmi nádejne. Štefan Macík vyniká svojou symetriou a peknými tvarmi, pokiaľ pritvrdí a skvalitní stehná, bude to znova veľmi zaujímavé a možno aj u klasikoch. Uvidíme. Ján Soták sa k nám vracia po dlhšej prestávke, čomu som nesmierne rád. Jánovi Sotákovi sa podarilo nabrať dosť kvalitné svalstvo a ak to úspešne dotiahne (čomu verím, nakoľko viem kto ho trénuje) tak to vidím tiež veľmi nádejne. Richard Ölveczki tak isto prišiel s novým prírastkom svalov a aj s dostatočne dobrou formou. Ak sa mu podarí v príprave o nieťo zoštíhliť pás, bude to tiež zaujímavé. 
 
Kategária Classic Physique - muži
Som nesmierne rád, že táto kategória u nás už začína, pretože je čoraz viac populárna, nakoľko pripomína tu pravú starú kulturistiku, kde je dôležitá elegancia a symetria. Peter Tatarka je ten pravý adept pre túto kategóriu. Je to kategória presne ušitá pre neho a preto verím znova v jeho úspech. Peter Tatarka prišiel vo vynikajúcej forme, čo za tie roky čo ho poznám, vždy tak príde. Michal Peterman, druhý uchádzač v tejto kategórii bude musieť ešte dlhšie popracovať na svojom svalovom rozvoji. 
 
Kategória Physique - muži
Michal Višňa, Tomáš Líška, Gabriel Gajdoš a Jakub Marton. Michal Višňa prišliel v dobrej forme no aj on bude musieť pritvrdiť do budúceho zrazu. Tomáš Líška prišiel v dosť lepšej forme, avšak stále ho kazí jeho šírka pásu. Gabriel Gajdoš musí popracovať hlavne na celkovom svalovom rozvoji. Chválim jeho celkový modelingový vzhľad, čo je do budúcna pre túto kategóriu veľmi dôležité. Jakub Marton ako posledný v tejto kategórii sa predviedol v dostatočne dobrej forme, s dobrou stavbou a hlavne šírkou pliec s úzkym pásom. Jedinú vec ktorú by som mu vytkol, je brušné svalstvo. Jednoducho v tejto kategórii je to jedna z najpodstatnejších svalových partií, bez ktorej nie je vôbec možné uspieť na súťažiach a to nie len na medzinárodným, ale aj u nás na domácich súťažiach. 
 
Roland Brosman / reprezentačný tréner kulturistiky - mužov
Peter Kokoška / reprezentačný tréner kulturistiky - juniorov